Wyszukiwarka
Masz pytanie?

znamiona kukurydzy

Cena:7.00PLN
Netto:5.69PLN(Vat 23%)
Towar niedostępny

Znamiona kukurydzy 50g

 

Producent: Ekoherba

 

Właściwości:  

Znamiona kukurydzy, zwane również kolbami, to popularne warzywo o łuskowatej strukturze, które jest bogate w skrobię i błonnik. Oto kilka właściwości leczniczych znamion kukurydzy:

  1. Wspomaganie trawienia: Kukurydza zawiera błonnik pokarmowy, który może pomóc w utrzymaniu zdrowego układu pokarmowego. Błonnik ten może poprawić perystaltykę jelit, zapobiegać zaparciom i wspierać ogólne zdrowie jelit.

  2. Zdrowie serca: Kukurydza jest źródłem przeciwutleniaczy, takich jak kwas foliowy i witamina C, które mogą pomóc w ochronie serca przed uszkodzeniem wolnymi rodnikami. Ponadto, obecność błonnika w kukurydzy może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi.

  3. Regulacja poziomu cukru we krwi: Błonnik zawarty w kukurydzy może pomóc w utrzymaniu stabilnego poziomu glukozy we krwi. To korzystne dla osób z cukrzycą lub predyspozycją do cukrzycy.

  4. Ochrona przed rakiem: Niektóre badania sugerują, że przeciwutleniacze obecne w kukurydzy mogą pomagać w ochronie przed pewnymi rodzajami raka, takimi jak rak jelita grubego i rak piersi.

  5. Wspomaganie funkcji wzroku: Kukurydza zawiera luteinę i zeaksantynę, dwa związki, które są korzystne dla zdrowia oczu. Te substancje mogą pomóc w ochronie siatkówki przed uszkodzeniem wywołanym promieniowaniem UV oraz zapobiegać starczowzroczności.

 

 

Sposób użycia:

Herbatka ze znamion kukurydzy: jedną łyżeczkę znamion zalać 0,25 L gorącej wody i pozostawić na krótko do naciągnięcia. Herbatkę pić bez dodatków cukru itp.

Odwar ze znamion kukurydzy: 2 łyżki znamion zalać 2 szklankami wody letniej. Ogrzewać do wrzenia i gotować pod przykryciem 3 min. Odstawić na 15 min i przecedzić. Pić po 1/2-2/3 szklanki 2-4 razy dziennie między posiłkami jako lek moczopędny i żółciopędny. Działanie moczopędne można wzmocnić, dodając nieco kwiatów chabru, a działanie żółciopędne – przez dodanie liści mięty pieprzowej.

Zioła moczopędne: zmieszać 50 g znamion kukurydzy, ziela nawłoci i ziela połonicznika oraz po 25 g ziela rdestu ptasiego i ziela skrzypu. Zalać 3 łyżki ziół 3 szklankami wody ciepłej i ogrzewać do wrzenia pod przykryciem. Gotować 5 min i od- stawić na 10 min. Przecedzić. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance po jedzeniu w stanach zapalnych dróg moczowych i w kamicy moczowej.

 

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
Ocena: