Wyszukiwarka
Masz pytanie?

Szypułki czereśni

Cena:12.50PLN
Netto:10.16PLN(Vat 23%)
Towar niedostępny

Szypułki czereśni 50g

Producent: Proherbis

 

Właściwości: 

 Szypułki czereśni, czyli długie łodygi, na których znajdują się owoce, mają pewne właściwości. Oto kilka z nich:

  1. Źródło antyoksydantów: Szypułki czereśni zawierają różne związki roślinne, takie jak flawonoidy i fenolokwasy, które posiadają właściwości antyoksydacyjne. Antyoksydanty pomagają w zwalczaniu szkodliwych wolnych rodników w organizmie, które mogą przyczyniać się do uszkodzenia komórek.

  2. Wspomaganie zdrowia serca: Niektóre badania sugerują, że ekstrakty z szypułek czereśni mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie serca. Flawonoidy obecne w szypułkach czereśni mogą pomagać w obniżaniu poziomu złego cholesterolu (LDL) i poprawie funkcji naczyń krwionośnych.

  3. Właściwości przeciwzapalne: Szypułki czereśni zawierają również związki o właściwościach przeciwzapalnych. Badania laboratoryjne sugerują, że niektóre składniki szypułek czereśni mogą hamować aktywność enzymów odpowiedzialnych za procesy zapalne w organizmie.

  4. Wspomaganie trawienia: W tradycyjnej medycynie ludowej, szypułki czereśni były stosowane jako środek wspomagający trawienie. Właściwości żółciopędne szypułek czereśni mogą pomagać w procesie trawienia i łagodzić niektóre dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

 

 

Sposób użycia:

W postaci herbaty. Ogonki z czereśni wystarczy gotować przez 10-15 minut (30 g ogonków na 1 l wody) i odstawić do naciągnięcia przez kilkanaście minut. Tak przygotowaną herbatkę należy pić dwa razy dziennie po 100 ml.

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
Ocena: