Wyszukiwarka
Masz pytanie?

płatki róży czerwone

Cena:20.00PLN
Netto:16.26PLN(Vat 23%)
Towar niedostępny

Płatki róży czerwone 50g

 

Producent: Plantago

 

Napar uzyskany z suszonych płatków róży charakteryzuje się właściwościami przeciwutleniającymi, co oznacza, że spowalnia reakcje utleniania w naszym organizmie. Oprócz działania przeciwutleniającego, ekstrakt z kwiatu posiada działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. 

Sprawdzi się również jako pielęgnacyjny dodatek do domowej roboty peelingów na bazie cukru lub kawy oraz maseczek. Co ciekawe, w naparze można też moczyć dłonie i stopy, by były gładkie i zachowywały elastyczność skóry. 

 

Najważniejsze zastosowania suszonych płatków róży 

Nie od dziś wiadomo, że róże są znane jako kwiaty jadalne i są używane od wieków jako składniki żywności, zarówno w postaci świeżej, jak i przetworzonej do produktów takich jak słodycze i napoje. Mogą stanowić element naszego jadłospisu, ale także piękną dekorację. 

Zastosowanie: 

  • Staną się idealnym surowcem do przygotowania konfitury ucieranej z cukrem, która jest niezwykle prosta i szybka, a stanowi smaczny dodatek do menu.
  • Sprawdzą się do wykonania wieczornej, relaksującej kąpieli.
  • Z ich użyciem przyszykujesz cukier różany, do którego będziesz potrzebować jedynie płatków i cukru. Nada się jako dodatek do ciast, budyni czy do pielęgnacji ciała.
  • Do nalewek różanych (które znane są z właściwości przeciwdziałających przeziębieniu).
  • Jako dodatek do herbaty i wypieków. Ciasto posypane płatkami róży zyska niezwykłego koloru i aromatu.
  • Wykorzystywane są do otrzymania olejku różanego, składnika perfum i mydeł

 

Sposób użycia 

Do otrzymania cukru różanego, wystarczy połączyć oba składniki (cukier i płatki róży) w blenderze lub moździerzu. Innym pomysłem jest zalanie płatków gorącą wodą i zaparzenie z nich herbaty. Wysoka temperatura sprawi, że uwolnią cały aromat. Do otrzymania naparu potrzebujemy jedynie 1 łyżkę płatków i 250 ml wrzącej wody. Po ok. 10 minutach napój jest gotowy do picia. 

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
Ocena: