Wyszukiwarka
Masz pytanie?

Orlik pospolity

Cena:55.00PLN
Netto:44.72PLN(Vat 23%)
Towar niedostępny

Orlik pospolity 100g

 

Producent: Rafex

Właściwości: 

Orlik pospolity, znany również jako Solidago virgaurea, jest rośliną z rodziny astrowatych (Asteraceae). Jest powszechnie występującym gatunkiem rośliny zielnej, rosnącym na łąkach, polach, w lasach i na skrajach lasów w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jest szeroko stosowany w ziołolecznictwie jako roślina lecznicza.

Ziele orlika pospolitego jest bogate w substancje biologicznie czynne, takie jak flawonoidy, garbniki, związki organiczne, saponiny, kwasy fenolowe i olejki eteryczne. Ma działanie moczopędne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwhistaminowe i przeciwutleniające.

Orlik pospolity jest stosowany jako ziołowy środek wspomagający w różnych dolegliwościach, takich jak:

  1. Choroby układu moczowego: zwiększa wydzielanie moczu, może być stosowany w przypadku stanów zapalnych dróg moczowych, kamicy nerkowej i problemów związanych z pęcherzem moczowym.

  2. Choroby układu oddechowego: może być stosowany jako środek łagodzący objawy infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak kaszel, katar i zapalenie gardła.

  3. Choroby skóry: może być stosowany jako środek pomocniczy w leczeniu łuszczycy, egzemy i innych stanów skórnych, ze względu na jego działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

  4. Problemy trawiennego: może być stosowany jako środek wspomagający w przypadku zaburzeń trawienia, takich jak niestrawność, wzdęcia i zaparcia.

  5. Choroby reumatyczne: może być stosowany jako środek pomocniczy w łagodzeniu objawów chorób reumatycznych, takich jak bóle stawów i mięśni.

Orlik pospolity jest dostępny w różnych postaciach, takich jak herbatki ziołowe, kapsułki, płyny do stosowania zewnętrznego i jako składnik wielu preparatów ziołowych. Przed użyciem zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym ziołoznawcą, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek schorzenia zdrowotne lub jesteś w ciąży, aby uniknąć potencjalnych interakcji z innymi lekami lub działań niepożądanych.

 

 

Ziele orlika pospolitego stosowane jest zewnętrznie na otwarte rany. W homeopatii podawane jest w leczeniu żółtaczki, kamicy nerkowej czy biegunki. 

 

 

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
Ocena: