Wyszukiwarka
Masz pytanie?

Kamfora naturalna

Cena:20.00PLN
Netto:16.26PLN(Vat 23%)
Towar niedostępny

Kamfora naturalna 50g

 

Producent:  Plantago

Własciwości:

Kamfora naturalna, również znana jako kamfora drzewna, to organiczny związek chemiczny pochodzenia roślinnego. Jest ona pozyskiwana z kory i drewna drzew z rodzaju Cinnamomum, głównie z kamfory Cinnamomum camphora.

Oto kilka właściwości kamfory naturalnej:

  1. Lecznicze właściwości: Kamfora naturalna od dawna jest stosowana w medycynie tradycyjnej ze względu na swoje właściwości lecznicze. Może działać jako miejscowy środek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwbakteryjny. Często jest używana do łagodzenia objawów reumatyzmu, bólów mięśniowych, obrzęków i ukąszeń owadów. W niektórych przypadkach może być również stosowana jako inhalacja do łagodzenia objawów grypy i przeziębienia.

  2. Właściwości odświeżające i aromatyczne: Kamfora naturalna ma silny, charakterystyczny zapach i jest powszechnie stosowana jako składnik w produkcji perfum, mydeł i innych produktów kosmetycznych. Jej zapach jest często opisywany jako oczyszczający i orzeźwiający.

  3. Odstraszanie owadów: Kamfora naturalna ma właściwości odstraszające niektóre owady, takie jak mole odzieżowe i karaczany. Może być stosowana do przechowywania odzieży lub innych przedmiotów w celu ochrony przed szkodnikami.

  4. Stymulujące działanie na układ oddechowy: Inhalacje z kamfory naturalnej mogą pomóc w łagodzeniu objawów zatkanego nosa, kaszlu i innych dolegliwości układu oddechowego. Może również pomóc w rozszerzaniu oskrzeli i ułatwianiu oddychania.

  5. Efekt chłodzący i przeciwbólowy: Kamfora naturalna ma działanie chłodzące na skórę i może być stosowana do złagodzenia bólu mięśniowego, stłuczeń i siniaków. Jest również składnikiem wielu maści i żeli przeciwbólowych.

 

Sposób przygotowania:

Można przyrządzić z niej samodzielnie maści i balsamy. Grudki naturalnej kamfory są idealne do stosowania w aromaterapii – w kominkach zapachowych i na rozgrzanych kamykach ulotnią się, uwalniając działające na nas substancje. 

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
Ocena: