Wyszukiwarka
Masz pytanie?

Cryptolepis

Cena:38.00PLN
Netto:30.89PLN(Vat 23%)
Towar niedostępny

Cryptolepis sanguinolenta 50g

 

Producent: Plantago

Właściwości:

Cryptolepis snguinolenta działa ogólnoustrojowo i posiada szerokie działanie przeciwbakteryjne wobec bakterii Gram-dodatnich, ale wykazuje również silne działanie wobec pewnych baterii Gram-ujemnych. Świetnie sprawdza się w leczeniu infekcji wywołanych przez gronkowca złocistego opornego na metycyline (MRSA), paciorkowce, babeszje, E.coli i campylobacter oraz w leczeniu zakażonych ran, gruźlicy, malarii, infekcjach układu oddechowego (klebsiella), pokarmowego (salmonella, shigella) i moczowo-płciowego (gonorrhoeae).

Działa silnie wobec szczepów opornych na antybiotyki. Przykładowo wiele badań wykazało, że Cryptolepis sanguinolenta jest skuteczny przeciwko pierwotniakom wywołującym malarię, niezależnie od tego jak bardzo są odporne na tradycyjne leki. Badania te skupiały się głównie na inhibicji formacji beta-hematyny, w przypadku której okazało się aktywnych 7 związków. Cryptolepis sanguinolenta posiada silniejsze działanie przeciwbakteryjne niż chloramfenikol, a w próbach leczeni malarii u ludzi wykazał siłę działania bardzo zbliżoną do chlorochiny. Jednak bez jakichkolwiek skutków ubocznych w przeciwieństwie do tradycyjnego leku, który wywoływał efekty uboczne wymagające zastosowania dodatkowych leków u 40% leczonych. Na skuteczność tej rośliny w leczeniu malarii wpływa również silne działanie przeciwgorączkowe.

O tym jak szerokie działanie przeciwbakteryjne posiada Cryptolepis sanguinolenta świadczą również testy, w których sprawdzono jego działanie przeciwbakteryjne na ponad 100 szczepach bakterii campylobacter. Doświadczenia te wykazały silne działanie przeciwbakteryjne oraz skuteczność wobec wszystkich tych szczepów. Nalewka z korzenia jest równie skuteczna co ampicylina i skuteczniejsza niż kotrimoksazol oraz sulfametoksazol.

 

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
Ocena: