Wyszukiwarka
Masz pytanie?

Ciemiernik korzeń cięty

Cena:11.00PLN
Netto:8.94PLN(Vat 23%)
Towar niedostępny

Ciemiernik korzeń cięty 50g

 

Producent: Rafex

 Ciemiernik korzeń, znany również jako ciemiernik biały (Veratrum album), to roślina z rodziny liliowatych. Korzeń ciemiernika ma wiele właściwości, ale należy zauważyć, że jest to roślina silnie toksyczna i niebezpieczna w przypadku spożycia.

Oto kilka znanych właściwości ciemiernika korzenia:

  1. Lecznicze właściwości: W niektórych tradycyjnych systemach medycyny, ekstrakt z korzenia ciemiernika był wykorzystywany do leczenia różnych dolegliwości, takich jak reumatyzm, nerwobóle, skurcze mięśni, choroby skóry i infekcje.

  2. Przeciwbólowe właściwości: Ekstrakt z ciemiernika korzenia był stosowany jako środek przeciwbólowy w niektórych przypadkach, zwłaszcza przy bólach reumatycznych i nerwobólach.

  3. Zastosowanie w medycynie ludowej: W niektórych regionach ciemiernik korzeń był używany w ludowych recepturach jako środek przeciwzapalny, przeciwpasożytniczy i przeciwwymiotny. Jednak nie ma wystarczających badań naukowych potwierdzających skuteczność tych zastosowań.

  4. Inne potencjalne zastosowania: Badania laboratoryjne sugerują, że substancje zawarte w ciemierniku korzenia mogą mieć działanie przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe.

 

Składniki: Wśród składników zawartych w ciemierniku wyróżniamy m.in.: alkaloidy i glokozydy.

Właściwości:  Stosować zewnętrznie do przemywania zmian skórnych takich jak: trądzik, alergia, podrażnienia, łuszczyca i inne.

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
Ocena: