hibiskus
Hibiskus 50g
Producent: Ziółko
Własciwości:
Hibiskus, znany również jako kosaćc lub rozkoszny, to roślina z rodziny ślazowatych. Jest powszechnie uprawiany na całym świecie ze względu na swoje piękne kwiaty i różnorodne właściwości zdrowotne. Oto kilka głównych właściwości hibiskusa:
-
Właściwości antyoksydacyjne: Hibiskus jest bogaty w przeciwutleniacze, takie jak polifenole, które pomagają zwalczać wolne rodniki w organizmie. Przeciwutleniacze mogą pomagać w ochronie komórek przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i zmniejszać ryzyko chorób przewlekłych, takich jak choroby serca i niektóre rodzaje nowotworów.
-
Korzystne dla układu sercowo-naczyniowego: Badania sugerują, że spożywanie herbaty z hibiskusa może przyczynić się do obniżenia ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem. Hibiskus może również pomagać w obniżaniu poziomu złego cholesterolu (LDL) i triglicerydów, co z kolei przyczynia się do poprawy zdrowia serca.
-
Właściwości moczopędne: Hibiskus działa jako naturalny moczopęd, co oznacza, że może zwiększać produkcję moczu. Może to być korzystne dla osób z problemami nerek i układu moczowego oraz dla tych, którzy chcą wspomóc naturalne usuwanie toksyn z organizmu.
-
Poprawa trawienia: Napar z hibiskusa może działać łagodnie przeczyszczająco i wspomagać trawienie. Może pomagać w łagodzeniu zaparć i bólów brzucha.
-
Wspomaganie utraty wagi: Hibiskus jest czasami stosowany jako składnik w suplementach diety reklamowanych jako wspomagające utratę wagi. Choć badania nad tym zagadnieniem są ograniczone, istnieje kilka badań sugerujących, że hibiskus może wpływać na redukcję masy ciała i tkanki tłuszczowej.
-
Inne właściwości: Hibiskus ma również inne potencjalne korzyści, takie jak wspomaganie zdrowia skóry (dzięki zawartości przeciwutleniaczy), łagodzenie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), wsparcie układu immunologicznego i poprawa stanu włosów.
Herbata z hibiskusa: łyżeczkę hibiskusowego suszu zalej szklanką wrzątku, pozostaw do zaparzenia na ok kwadrans.
Hibiskus z miodem, imbirem i goździkami (polecany przy przeziębieniu) Zaparz łyżeczkę hibiskusa z 2-3 goździkami. Do naparu zetrzyj kawałeczek imbiru, lub dodaj dużą szczyptę suszonego. przecedź i posłódź miodem.
Hibiskus warto także dodawać do codziennej porcji czarnej lub zielonej herbaty, szczególnie w okresie zimowym. Wzbogaci jej smak, uzupełni poziom witamin w organizmie.
Z hibiskusa można przygotować wina, syropy, dżemy, galaretki, lody, ciastka i puddingi. Idealnie nadaje się do aromatyzowania nim masła, sosów i desery. Liście można zjadać się w postaci sałatek, dodawać do warzyw lub mięsa. Prażone nasiona stanowiły substytut kawy, a świeże podstawę do przyrządzania zup i sosów.
Komentarze
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.