Wyszukiwarka
Masz pytanie?

Mniszek korzeń

Cena:13.00PLN
Netto:10.57PLN(Vat 23%)
Towar niedostępny

Mniszek korzeń 100g

Producent: Ziółko

 

Mniszek lekarski, inaczej znany jako mniszek pospolity (Taraxacum officinale), to roślina z rodziny astrowatych, która jest szeroko rozpowszechniona na całym świecie. Korzeń mniszka lekarskiego ma wiele właściwości zdrowotnych i jest wykorzystywany w medycynie naturalnej oraz tradycyjnej medycynie ludowej. Oto kilka głównych właściwości korzenia mniszka:

  1. Detoksykacja wątroby: Korzeń mniszka lekarskiego jest znany ze swojej zdolności do wspierania zdrowia wątroby. Pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu poprzez stymulowanie produkcji i wydzielanie żółci.

  2. Wspomaganie trawienia: Mniszek może pomagać w poprawie trawienia poprzez stymulowanie wydzielania soków trawiennych i enzymów trawiennych.

  3. Właściwości przeciwbakteryjne: Mniszek posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, co może pomóc w zwalczaniu infekcji.

  4. Wspomaganie układu moczowego: Mniszek działa moczopędnie, co może być pomocne w przypadku problemów z układem moczowym i obrzękami.

  5. Przeciwzapalne działanie: Korzeń mniszka lekarskiego może łagodzić stany zapalne w organizmie, co może być korzystne w przypadku różnych dolegliwości.

  6. Antyoksydacyjne właściwości: Mniszek jest bogaty w przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać wolne rodniki i zapobiegać uszkodzeniom komórek.

  7. Wspomaganie układu immunologicznego: Mniszek może wspomagać układ odpornościowy organizmu, pomagając w zapobieganiu infekcjom.

  8. Wzmacnianie zdrowia skóry: Ekstrakty z korzenia mniszka są czasami używane w kosmetykach i preparatach do pielęgnacji skóry, ponieważ mogą pomóc w łagodzeniu podrażnień skóry i wspomagać jej zdrowy wygląd.

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
Ocena: