Wyszukiwarka
Masz pytanie?

Olej z pestek dyni

Cena:29.00PLN
Netto:23.58PLN(Vat 23%)
Towar niedostępny

Olej z pestek dyni 250 ml

Producent: Trzy ziarna

 

Olej z pestek dyni, znany również jako olej dyniowy, jest olejem roślinnym pozyskiwanym z nasion dyni (Cucurbita pepo). Ten olej jest popularny ze względu na swoje różnorodne właściwości zdrowotne i odżywcze. Oto kilka głównych właściwości oleju z pestek dyni:

  1. Bogactwo składników odżywczych: Olej z pestek dyni jest źródłem wielu składników odżywczych, w tym witaminy E, witaminy K, witaminy B (takie jak B1, B2, B3, B6) oraz minerałów, takich jak magnez, miedź, żelazo, i fosfor.

  2. Antyoksydanty: Zawiera znaczną ilość antyoksydantów, zwłaszcza witaminę E, która pomaga chronić organizm przed działaniem wolnych rodników i może wspomagać zdrowie skóry.

  3. Korzystny wpływ na serce: Olej z pestek dyni zawiera fitosterole, które mogą pomóc w obniżeniu poziomu "złego" cholesterolu (LDL) i poprawić ogólną zdolność organizmu do utrzymania zdrowia serca.

  4. Poprawa funkcji układu moczowego: Olej z pestek dyni jest czasami stosowany jako naturalny suplement pomagający w poprawie funkcji układu moczowego, zwłaszcza u mężczyzn. Może to pomóc w łagodzeniu objawów łagodnego przerostu gruczołu krokowego.

  5. Wspomaganie zdrowej skóry: Ze względu na zawartość witaminy E i innych składników odżywczych olej z pestek dyni może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry, poprawie jej elastyczności i nawilżeniu.

  6. Wspomaganie zdrowych kości: Olej z pestek dyni jest źródłem magnezu i fosforu, które są niezbędne do utrzymania zdrowych kości i zębów.

  7. Pomoc w regulacji poziomu cukru we krwi: Niektóre badania sugerują, że olej z pestek dyni może mieć korzystny wpływ na poziom glukozy we krwi i insulinooporność, co może być przydatne dla osób z cukrzycą typu 2.

  8. Źródło kwasów tłuszczowych omega-3: Olej z pestek dyni zawiera niewielką ilość kwasów tłuszczowych omega-3, które są korzystne dla zdrowia mózgu i układu nerwowego.

 

 

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
Ocena: